mt|group|

Vek

Od 9 do 17 rokov

mt|payment|

Platba

Splátky, rekreačné poukazy, odložená platba

Termíny

Počas júla od soboty do soboty

Pridajte sa na skvelé prázdniny v ktorom je hlavným programom hudba, spev, a hra na hudobné nástroje. Založte si svoju kapelu, zaspievajte v zbore a zložte novú táborovú pesničku!

Sing And Rock však nie je hudobná škola, ale letný tábor v ktorom si užijeme kopec letnej zábavy! Párty pri bazéne, člnkovanie, kúpanie, športové hry, diskotéku a tanec, opekačku, nočnú hru, a milión táborových srandičiek!

Prázdninujte s nami, so skvelou a veselou partiou, ktorá vás bude inšpirovať ku krásnym hudobným výkonom a motivovať ďalej hudobne napredovať. Neváhajte a pridajte sa k nám už toto leto

Sing And Rock sa stáva súčasťou Môťovej aj v roku 2021!

Ešte viac pesničiek a hudobných projektov, viac zábavy pri vode a hudobných nahrávok, ale hlavne najviac nových kamarátov v tábore Môťová. Všetky štyri turnusy sú vždy od soboty do soboty a ak vám bude jeden turnus málo, kľudne sa môžete pridať aj na veľky dvojtýždňový tábor!

 

Turnus Začiatok Koniec Cena
1.Turnus 30.6.2022 štvrtok* 9.7.2022 sobota 10 dní/9 nocí – 289Eur /249 Eur
2.Turnus 9.7.2022 sobota 16.7.2022 sobota 7 dní/6 nocí – 259Eur /219 Eur
3.Turnus 16.7.2022 sobota 23.7.2022 sobota 7 dní/6 nocí – 259Eur /219 Eur
4.Turnus 23.7.2022 sobota 30.7.2022 sobota 7 dní/6 nocí – 259Eur /219 Eur
* Tábor začína posledný deň školského roku v podvečerných hodinách medzi 17:00 – 18:00 hod. Odchod autobusu z BA je o 14:30hod. Z KE o 14:00 hod.
 
Doprava do tábora
Organizujeme spoločnú dopravu v smere z Bratisalavy aj z Košíc v cene 28 Eur obojsmerne s možnosťou nástupu na danej trase nsledovne:
•Bratislava – Trnava – Nitra – Zlaté Moravce – Žiar Nad Hronom – Kremnica – Tábor Môťová
•Košice – Prešov – Poprad – Liptovský Mikuláš – Ružomberok – Banská Bystrica – Tábor Môťová

Vyberte si z našich júlových turnusov!

Všetky tri turnusy sú vždy od soboty do soboty a ak vám bude jeden turnus málo, kľudne sa môžete pridať aj na veľky dvojtýždňový turnus. Stihneme v ňom viac pesničiek a hudobných projektov, viac zábavy pri vode ale aj hudobných nahrávok!

1.Turnus: 30.6.2022 štvrtok*​ až 9.7.2022 sobota – 10 dní/9 nocí – 289Eur /249 Eur

* Tábor začína posledný deň školského roku v podvečerných hodinách medzi 17:00 – 18:00 hod. Odchod autobusu z BA je o 14:30hod. Z KE o 14:00 hod.
 

2.Turnus: 9.7.2022 sobota až 16.7.2022 sobota – 7 dní/6 nocí – 259Eur /219 Eur

3.Turnus: 16.7.2022 sobota až 23.7.2022 sobota – 7 dní/6 nocí – 259Eur /219 Eur

4.Turnus: 23.7.2022 sobota až 30.7.2022 sobota – 7 dní/6 nocí – 259Eur /219 Eur

Doprava do tábora
Organizujeme spoločnú dopravu v smere z Bratisalavy aj z Košíc v cene 28 Eur obojsmerne s možnosťou nástupu na danej trase nsledovne:
•Bratislava – Trnava – Nitra – Zlaté Moravce – Žiar Nad Hronom – Kremnica – Tábor Môťová
•Košice – Prešov – Poprad – Liptovský Mikuláš – Ružomberok – Banská Bystrica – Tábor Môťová

PROGRAM TÁBORA SING&ROCK

Hudobný program a táborový život

Tábor Sing And Rock vzikol preto, aby sme si počas leta mohli založiť kapelu, vymyslieť pesničku, urobiť si koncert, a nahrať sa na video. A to všetko vo skvelej letnej atmosfére tábora, kde máme priestor a podporu hudobných vedúcich a osobností.

Už od roku 2010 sa stretávame každé leto, skúšame rôzne hudobné nástroje, upravujeme, prerábame známe pesničky a bavíme sa hudbou. Imitujeme známych hudobníkov a učíme sa naživo ako hrať, spievať a zažiariť na pódiu. Spoznávame hudobnú históriu, príbehy známych muzikantov a zaujímavosti z hudobného sveta.

 

Na úvod tábora, v prvý večer, sa všetci spoznáme prostredníctvom táborovej talent show. Takto sa navzájom dozvieme, aké má kto skúsenosti a schopnosti, čo sa komu páči a čo by chcel počas tábora hrať, spievať a ako sa angažovať.

 

Aj na tomto základe sa naši vedúci dohodnú a prvé dni tábora ponúknu účastníkom tzv. Workshopy, kde budeme pracovať na technike hrania, spevu, skúšať rôzne nástroje a postupne prejdeme do Sing&Rock Sessions. Sešns, sú vlastne kapelové skúšky, alebo sedenia, kde začneme cvičit svoje skladby a kúsky pod dozorom našich skvelých hudobných vedúcich. Celé naše snaženie smeruje k vytvoreniu programu na Final Show, na ktorom sa predstaví osadenstvo tábora zo svojím programom.

 

Počas tábora zažijeme aj tribute day známej hudobnej hviezdy, filmový koncertný večer, workshop o skladaní textov a hudby a návštevú známej slovenskej hudobnej osobnosti.

 

Okrem hudby, cvičenia a vymýšľania je náš táborový čas vyplnený letným šantením v bazéne, člnkovaním na priehrade, posedním pri táboraku či rôznymi športovými hrami.

 

Zo všetkého najviac sa však tešíme na jedinečnú partiu úžasných mladých ľudí, ktorí sa v našom tábore pravidelne stretávajú a tieto priateľstvá pretrvávajú roky aj v hudobných spoluprácach!

Hudobné nástroje

Je dôležité aby si dieťa prinieslo svoj vlastný hudobný nástroj, na ktorý chce hrať vrátane všetkého príslušenstva, ktoré chce používať. Bežne si deti do tábora nosia kombá, efekty, mixy a ďaľšie doplky na hranie, alebo nahrávanie hudby. V tábore budeme mať wifi internet a tlačiareň aby si deti mohli nájsť a vytlačiť hudbu a noty. Ak má vaše dieťa osobný notebook, môže sa mu zísť. O všetku hudobnú aparatúru, prípadne notebooky používané na nahrávanie a podobne sa budú starať aj vedúci, ktorí veci na požiadanie odložia do úschovy.

Akustická gitara

Akustická gitara je u nás v tábore nástroj, ktorý si deti vyberajú najčastejšie a preto máme dva rôzne workshopy. Začiatočníkov a pokročilých. Úplných začiatočníkov sa snažíme naučiť pár akordov a rytmiku, aby boli schopný v niekoľkočlenných kapelách odohrať ľahké pesničky, popri tom si zaspievať a vytvoriť na final show skvelé predstavenie. Mierne pokročilí gitaristi si určite zahrajú aj na aparatúre, prípadne na elektrike a budú dôležitými hudobníkmi pri vzniku táborových kapiel, doprevádzania spevákov či iných nástrojov. Pokročilí gitaristi budú kľučovími k tomu aby sme odohrali skvelú Final Show!

Elektrická gitara / Basgitara

Mnohí táborníci si prinesú do tábora elektrickú gitaru, či basu s kombom. Týmto gitaristom sa povenuje náš špeciálny vedúci, naučí ich finty a triky okolo ozvučenia a hrania na elektrickú gitaru a basu. Spolu s táborníkmi hrajúcimi na tento nástroj, budú bubeníci a gitaristi/basgitaristi tvoriť hlavné hudobné telesá na záverečnom koncerte.

Piano/ Klavesy

Klávesy v našom tábore často doprevádzajú spevákov a zbory a vždy sa pre ne nájde miestečko v kapele! Počas tábora nemáme môžnosť na obsiahle vzdelávanie, o to viac sa tešíme na klavíristov, ktorí majú už nejaké skúsenosti. Ale aj tí čo ešte na klavíri nehrali, budú mať možnosť si to u nás vyskúšať! Ak hráte na klávesy, môžete si priniesť do tábora aj svoje, budete mať možnosť bezpečne ich uschovať. Klavíristi a klávesisti majú svoje stále miesto medzi hviezdami hlavného koncertu!

Bicie

Legendárny nástroj, ktorý priťahuje začiatočníkov a to je u nás v tábore veľká tradícia. Budete si mocť zahrať s vaším super vedúcim a naučiť sa pár nôt a rytmov. A keď budete dobre cvičiť, stanete sa rovnakou legendou v niektorej z táborových kapiel a odpálite to na final show! Popri bicej zostave si zašuštíte na rôzne drobné perkusie ako rumbagule, vajco, triangel a tamburínu!

Spev

Každý vie spievať. Keď nie spievať tak pospevovať. ? U nás v tábore sa môže každý stať členom zboru a stať sa jedným z početnej skupiny spevákov, ktorý budú mať určite svoje číslo aj na konci tábora. Speváci a speváčky, ktoré si na to trúfajú si pospievajú s našim veducim, alebo vedúcou na “workshope” speve a ozdobia svojim zjavom a “performance” táborové kapely. Vaše miesto medzi legendami Final Show SingAndRocku je isté!!

Sláčikové nástroje a dychové nástroje

Okrem flauty, sú tieto nástroje u nás skôr výnimočné, o to viac ich máme radi a vždy ich začleníme do tých najlepších zoskupení. Je to vždy úžasné a krásne, keď takýto nástroj ozdobí rockovú či popovú pesničku. S takýmto nástrojom budete u nás slávny od prvého do posledného dňa!!

Športy, hry a aktivity

V tábore Sing And Rock si:

– zašportujeme na ihrisku pri rôznych známych aj nových loptových a iných hrách

– na kanojkách prebrázdime vody našej priehrady, nájdeme odkazy na vode a vykonáme všetko čo kapitán nakáže 😀

– vybeháme sa po okolí pri zaujímavých dobrodružných a terénnych hrách

– vyplníme rôzne úlohy a zaujimavosti a vymyslíme top srandičky na zadania z nášho programu

– vytancujeme sa na rôzne táborové muzičky 

– budeme sa bahniť v bazéne, oddychovať na teraske a válať sa na pláži

– stane sa z nás najlepšia letná táborová banda

A vychytáme mocnú párty pri dobrej muzike, s najveselšou partiou vedúcich a kamošov!

Denný režim

Veselý budíček a šťavnatá rozcvička  okolo pól ôsmej je základ pekného rána a záruka Ftákovín a rehotu ešte pred raňajkami. S dobrou náladou to ide krásne a práve preto hneď od rána zbierame táborové hlášky, brepty a rôzne fabulácie, ktoré ráno vypadávajú táborovému osadenstvu z úst a roztáčame táborovú atmošku!

Po raňajkách a hygiene, s ktorou to netreba až tak preháńať, obvzlášť ak ide človek do bazéna, nastáva blok doobednňajších aktvít. Počas doobedia vychytáme desiatové občerstvenie a fičíme ďalej.

Okolo poludnia to zľahka ukončíme a nastáva čas osobného voľna na oddych, hygienu a voľnú zábavu až do obeda, ktorý je o 13:00 hod.  Obedujeme koľko chceme, dlho a hlasne, pretože aj pri obede sa dajú zažívať srandičky, ktoré priamo vyústia do poobedňajšej siesty a odpočívania podľa vlastného uváženia.

Ale pohodička je len do olovrantu okolo tretej, lebo ako teplo opadne, my vyliezame von a začíname poobedňajšiu dávku veselostí, úloh, hier a programu. S tým sa pobavíme zhruba do šiestej, kedy nám začne večerný nástup a hodinový odpočinok do večere.

Na večeru o siedmej, treba prísť ale pripravený, lebo potom sa zase dejú veci, až do noci. Niektorí končia o 21:30 hod., ale starší, oceloví nezdolní a noční Ftáci môžu mať ešte nejaké večerné prekvapko! Ale potom už hajať! A ráno zase! 😀

Naše hodnoty
•Účastníkov tábora vedieme k vzájomnému rešpektu, slušnému správaniu a kvalitne strávenému času.
•Tábor je vedený v priateľskej, rodinnej atmosfére! Kladieme dôraz na starostlivosť a rozvoj každého účastníka!
•Každý táborník má úplnú slobodu v tom ako strávi svoj táborový čas. Nikoho nenútime, každého podporíme!
•Jedinečný a nákazlivý hudobný duch, ktorý nenechá nikoho bez toho aby sa zapojil a niečo krásne vytvoril!
•Rozmanitosť, ľudská, hudobná, schopnosťami, skúsenosťami a „backgroundom“ je naša sila, ktorá nás spája!
fas|fa-check|

Hra na hudobné nástroje

fas|fa-check|

Hudobné workshopy

fas|fa-check|

Jam Sessions

fas|fa-check|

Filmy a prednášky

fas|fa-check|

Spevácky zbor

fas|fa-check|

Nahrávanie a natáčanie našej produkcie

fas|fa-check|

Plávanie, člnkovanie, šport

fas|fa-check|

Teenage hry a aktivity

Rekreačné stredisko Môťová

Rekreačné stredisko Môťová je štvorposchodový hotel pár metrov od brehu Zvolenskej priehrady. Na troch poschodiach sa nachádzajú dvoj a štvorlôžkové izby s umývadlom. Sociálne zariadenia a sprchy sú spoločné pre chlapcov a dievčatá na každej chodbe. Izby majú na slnečnej strane balkóny s krásnym výhľadom na priehradu a okolitú prírodu. Balkóny a terasa sú orientované tak, že celý deň na nich svieti slniečko! Hotel je obkolesený okrasnými tujami a ihličnatými stromami, ktoré celému areálu dodávajú krásnu atmoséru, tieň a vôňu počas leta.

Hotel disponuje jedálňou, veľkou ozvučenou spoločenskou miestnosťou a detským barom s priamym vstupom na slnečnú terasu pri bazéne. Počas letných dní tak môžu deti plávať v bazéne, oddychovať na terase, alebo na pláži pri priehrade, a voľne sa pohybovať medzi barom, terasou a okolím. V areáli sú dva kryté altánky, jeden s ohniskom a veľký priestor v ktorom môže stáť párty stan. Pri príjazdovej ceste sa nachádza veľké asfaltové ihrisko na futbal, volejbal, basketbal a podobne. Priamo pred hotelom sa nachádza zatrávnená pláž s prístaviskom pre člny a priehrada. Za hotelom je obrovská lúka, les a priestor aj na pohyb vo voľnej prírode.

Celý areál bol vytvorený ako miesto pre detské rekreácie, tábory a školy v prírode. Areál je uzavretý bez prístupu verejnosti a vytvára tak bezpečné prostredie a zázemie len pre naše letné šantenie!

fas|fa-check|

Bazén

fas|fa-check|

Priehrada

fas|fa-check|

Lúky, lesy, príroda

fas|fa-check|

Ihrisko

fas|fa-check|

Altánky a ohnisko

fas|fa-check|

Ozvučené priestory

fas|fa-check|

Turistické chodníky

fas|fa-check|

Pláž a párty stan

INFORMÁCIE PRE RODIČOV

Príchod do tábora

Tábor začína o 17:00 hod. Pri príchode k autobusu, alebo priamo do tábora budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade potreby, Vami popísané (vytlačené na A4) zdravotné problémy, lieky, užívanie a iné potencionálne zdravotné riziká. Link na zdravotné prehlásenie, nájdete tu.

Doprava

CK Boomerang poskytuje do všetkých svojich táborov aj dopravu autobusom priamo do tábora a len za 28 € obojsmerne.

Bratislava

V Bratislave je plánovaný zraz o 14:00 v deň odchodu. Stretneme sa na parkovisku pri IKEA, sektor “D” pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang.

Košice

V Košiciach je plánovaný zraz o 13:00 pred NAY Elektrodom na Trolejbusovej ulici.

Ak ste za dopravu nezaplatili cez účet, prosíme Vás aby ste ho uhradili vodičovi priamo na mieste.

Ako nás nájdete:

Vo Zvolene na Lučeneckej ceste (smer Lučenec) odbočíte do prava tesne pred tabuľou koniec Zvolena. Po pravej strane budete mať vysoký komín a tepláreň. Po tejto cestičke pôjdete cca 2,5 km stále rovno a prídete k rekrečnému stredisku na priehrade Môťová.

Link na odbočku: https://goo.gl/maps/RL2EttWGYoUeHRZs9

Link na stredisko: https://goo.gl/maps/znX9p2bAzDuX2q5X8

Deň príchodu do tábora a prvá noc

Tábor začína o 17:00 hod. Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať priveľa jedla. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Aklimatizácia: Deti môžu prvý deň cítiť určitú neistotu zo zmeny prostredia a z nových detí. Niektoré deti môžu mať problém prvú noc zaspať, alebo sa ráno zobudiť a to kvôli vzrušeniu z takéhoto pobytu. Môže sa stať, že nebudú hneď prvý deň vedieť čo si o tom myslieť, prípadne sa budú cítiť mierne diskomfortne a môže sa stať, že Vám zavolajú a budú žiadať o návrat domov.

Je veľmi dôležité to brať s odstupom a rezervou a nechať pôsobiť našich vedúcich a vôbec celé prostredie, nechať deťom trochu času na aklimatizáciu. Deti si obyčajne hneď na ďalší deň zvyknú, čomu prispieva individuálny prístup našich vedúcich.

Kontakt s dieťaťom a návštevy

Telefónne číslo do tábora bude zverejnené pred začiatkom letnej sezóny. Najlepší čas pre hovor je počas večere a večerného programu okolo 19:00 hod, kedy je vždy celý tábor spolu.

Prosíme všetkých rodičov aby obmedzili hovory na max. 3 minúty a netelefonovali deťom každý deň, pretože telefonáty môžu spôsobovať smútok za domovom. Odporúčame všetkým využiť táborovú poštu a poslať deťom dopis na táborový email. Email následne deťom vytlačíme a požiadame ich aby vám odpísali. Dopis odfotíme a pošleme vám mms, alebo email. Je to omnoho krajšia a veselšia forma komunikácie a umocní zážitok z tábora aj pre rodičov.

Rodičov žiadame aby dodržali čas návštevy od 08.00 do 20.00 hod. s možnosťou individuálneho výletu s dieťaťom, aj mimo programu a miesta tábora. Návšteva musí byť realizovaná rodičom dieťaťa a v prípade iných osôb potrebujeme súhlas od rodičov. Rodičia si deti môžu prevziať na bráne tábora po predchádzajúcom telefonickom dohovore.

Zároveň žiadame rodičov, aby nevstupovali do areálu tábora bez dokladu o bezinfekčnosti. Ďakujeme!

Čo si zbaliť zo sebou

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, veľmi dôležitá  je čiapka, plavky, športová obuv, pevnú turistickú obuv.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, baterka (s novými batériami), opaľovací krém, repelent (nie sprej – býva na nich varovanie aby ho nepoužívali deti!).

Je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, elektroniku, mobilné telefóny, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. Je zbytočné aby malo zosebou dieťa telefón či MP3 player. Zo všetkého najviac je však škoda pokiaľ sa dieťa namiesto krásneho táborového večera plného super programu separuje sa od ostatného diania v tábore.  Deti v tábore nebudú potrebovať žiadnu elektroniku a bola by škoda, keby sa im niečo cenné pokazilo a stratilo. Táborový telefón bude k dispozícii pre rodičov, aby kontaktovali svoje dieťa.

Peniaze: Odporúčaná suma pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 5 do maximálne 30 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v bufete alebo ich môžu a budú využívať na výdavky ako vstupné na kúpalisko či zmrzlinu. Peniaze si môžu uschovať deti alebo si ich vy môžete dať uschovať priamo zodpovednému vedúcemu pri nástupe dieťaťa do autobusu alebo pri osobnom odovzdávaní dieťaťa.

Covid opatrenia a PCR test pre deti od 10 rokov
Na základe rozhodnutia RUVZ je potrebné aby táborníci nad 10 rokov boli otestovaní PCR testom, najneskôr 72 pred začiatkom turnusu.
 
Kto sa nemusí testovať?
1.Deti mladšie ako 10 rokov
2.Deti, ktoré prekonali Covid19 v priebehu posledných 180 dní (potvrdenie vám môže vydať lekár, alebo stačí vytlačiť SMS s dátumom pozitivity)
3.Deti, ktoré sú zaočkované minimálne 14 dní po druhej dávke
 
 
Postup ako sa prihlásiť na registráciu na test:
 
1.Otvorte si link: https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php
2.Kliknite ,,Mám záujem o PCR test”
3.Vypíšte všetky červeným označené kolónky
4.Ako dôvod vyšetrenia odkliknite ,,idem na denný alebo pobytový tábor”
5.Vypíšte do ktorého nášho tábora vaše dieťa ide, kde sa nachádza a v akom termíne sa zúčastní
6.Nakoniec odkliknete ,,Požiadať o vyšetrenie”
7.Následne vám príde čas a miesto kde vaše dieťa otestujú.
 
Čo daľej po teste?
1.Počkáte kým vám príde SMS/mail s výsledkom testu vášho dieťata
2.Následne túto SMS alebo mail vytlačíte a priložíte k zdravotnému prehláseniu, ktoré sa nachádza na začiatku stránky
et|icon_cart|

Ako sa prihlásiť?

Online prihláška do tábora – Možnosť a spôsob platby – Storno podmienky v prípade ochorenia – Poistenie
Prečítajte si viac
Online prihláška
Prihláška do nášho tábora je online formulár, ktorý zároveň slúži ako zmluva o obstaraní zájazdu medzi Vami – objednávateľom a našou cestovnou kanceláriou.
Akonáhle formulár vyplníte a odošlete, na Váš email, ktorý uvediete vo formulári príde automatické potvrdenie prijatia prihlášky, spolu s jej kópiou.
V prihláške je potrebné vyplniť základné informácie o účastníkovi tábora, zákonnom zástupcovi, zdravotné a dietné informácie ako aj praktické informácie ohľadne platby a dopravy.
 
 
Platba
V prihláške si môžete zvoliť formu platby nasledovne:
•Celá platba prevodom do siedmych dní.
•Splátky podľa vlastného uváženia. Počet splátok a výšku prosím uveďte do poznámok k platbe.
•Odložená platba – platba v termíne, ktorý vám vyhovujem lepšie. Pri odklade platby viac ako mesiac vás prosíme o uhradenie zálohy za tábor vo výške 50 Eur.
 
 
Storno podmienky
Pre detské tábory a zájazdy v rámci Slovenskej Republiky platia storno podmienky nasledovne:
a) 35 – 21 dní pred nastúpením na zájazd – 30 % z celkovej sumy za zájazd,
b) 20 – 7 dní pred nastúpením na zájazd – 50 % z celkovej sumy za zájazd,
c) 6 – 0 dní pred nastúpením na zájazd – 75 % z celkovej sumy za zájazd.
 
Poistenie
Všetkým táborníkom doporučujeme sa pripoistiť. Cena poistenia je 0,80 € na jeden deň. V poistení je zahrnuté poistenie storna, batožiny, záchrany, úrazové poistenie a zodpovednosti za škodu. Viac si môžete prečítať na tomto linku.